W Filharmonii Łódzkiej zakończyła się wczoraj gala konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2010. O tytuł najpiękniejszej walczyło 20 dziewczyn, w tym pabianiczanka Marta Koteras oraz Patrycja Plesiak z Konstantynowa. Kandydatki prezentowały się m.in. w strojach koktajlowych, kostiumach kąpielowych i pokazie rajstop.

Jury, w skład którego wchodziły m.in. "misski" z lat ubiegłych, zdecydowało, że najpiękniejszą dziewczyną ziemi łódzkiej jest Zuzanna Brzezińska z Łodzi. Pierwszą wicemiss została Adrianna Wojciechowska, a drugą wicemiss - Katarzyna Kuziemska.
Reprezentanka Pabianic nie dostała się do pierwszej "dziesiątki" najpiękniejszych. Natomiast Patrycję Plesiak oglądaliśmy w finale, ale nie udało jej się zdobyć żadnego z tytułów. Jednak konstantynowianka wraz z czterema dziewczynami dostała tzw. "dziką kartę" - przepustkę do występu w ćwierćfinałach wyborów Miss Polonia.

To była 5. edycja wyborów organizowanych przez Agencję IGO-ART i Urząd Miasta Łodzi.

Zobacz galerię zdjęć z finału.

To nasze dziewczyny:
Marta Koteras z Pabianic
WZROST: 174, WYMIARY: 87-63-93, WIEK: 19 lat  WŁOSY: ciemny blond, OCZY: zielone
Pochodzi z Pabianic. Studiuje kosmetologię w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Interesuje się modą, wizażem i stylizacją. Chętnie uczestniczy w sesjach zdjęciowych. Jej marzeniem jest podróżowanie po świecie i poznawanie jego najskrytszych zakątków. Stara się cieszyć z życia i doceniać to, co już ma. W życiu kieruje się zasadą: „Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś”.

Patrycja Plesiak z Konstantynowa Łódzkiego
WZROST: 170, WYMIARY: 94-63-90, WIEK: 18 lat, WŁOSY: czarne, OCZY: brązowe
Jest tegoroczną maturzystką. Interesuje się historią sztuki, aranżacją wnętrz oraz projektowaniem ubrań. Jej najbliższym celem, który pragnie osiągnąć, jest nauka w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. W tej dziedzinie sztuki pragnie się rozwijać i w przyszłości mieć satysfakcję ze spełnionych marzeń. W 2009 roku brała udział w konkursie Miss Polonia Nastolatek Województwa Łódzkiego. Zdobyła tytuł Miss Gracja.