W ramach XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskich zawodów w breakdance. Organizatorami byli: pabianicka grupa So Fresh Crew oraz Osiedlowy Dom Kultury przy ulicy Orlej 45.

W turnieju wzięło udział 28 grup tanecznych z całej Polski (m.in. z Łodzi, Radomska, Warszawy i Krakowa), które rywalizowały między sobą w dwuosobowych zespołach.
Jury składające się z trzech tancerzy: Bboy Martin (Freakish Style), Bboy Rzepa (Łódź) i Bboy Pawcio największą uwagę zwracało na to, jak dany tancerz interpretuje i czuje muzykę oraz jaką trudność i płynność ruchów pokazał w danym wyjściu. 
Pierwsze miejsce zajęła łódzka grupa Rocking Boys. Na drugiej pozycji uplasowali się tancerze pochodzący z Radomska – Bubek i Michaszko. Natomiast brązowy medal przypadł Rocking Bandits z Łodzi.

W trakcie trwania zawodów odbyły się także dwa dodatkowe turnieje w klasycznym, solowym wydaniu. W konkursie Toprock Contest (dynamiczne kroki taneczne połączone z gestykulacją) bezkonkurencyjny był Bboy Raczek. Z kolei w Power Moves Contest (figury rotacyjne) najlepszy okazał się Bboy Kwiatu.
Impreza cieszyła się dużą frekwencją wśród młodych ludzi interesujących się ulicznym tańcem. Organizatorzy już planują jej kolejną edycję.

- W opinii ludzi, którzy brali udział w zawodach oraz samych sędziów, impreza podobała się, dlatego będziemy starali się o kolejne odsłony i promowanie tańca breakdance w Pabianicach i okolicach – mówi Juliusz Antoniak, współorganizator zawodów.

galeria: www.zyciepabianic.pl/galeria/orkiestra-gra-i-tanczy.html