Oprowadzanie kuratorskie jest jednym z najważniejszych działań instytucji kultury, umożliwiającym odbiorcom poznanie oraz zrozumienie kontekstów twórczych dzieł, czy też intencji autorów. To gratka dla dociekliwych zwiedzających, chcących zobaczyć w dziełach więcej, niż to, co widoczne na pierwszy rzut oka.

 

- Z pewnością warto wziąć udział w takim spotkaniu, aby uzyskać pełen obraz prezentowanych u nas dzieł, zadać najbardziej nurtujące nas pytania, czy po prostu poznać historię i twórczość artystów z Pabianic – mówi Beata Bocian, manager galerii Aflopa Art.

Galeria sztuki Aflopa Art jest nowym punktem na mapie Pabianic, mieszczącym się w zabytkowych budynkach przy ul. Żeromskiego 17. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 26 marca.

Galeria sztuki Aflopa Art zaprasza na oprowadzanie kuratorskie

Pierwsza wystawa pt. „Wielogłos. Spotkanie artystów z Pabianic” to obszerna i zróżnicowana prezentacja dorobku twórców i twórczyń, pochodzących z Pabianic, żyjących tutaj oraz przez pewien czas związanych z naszym miastem. Na ekspozycji znajdziemy ponad 100 prac autorstwa 55 artystów: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, twórców obiektów i instalacji intermedialnych.

Oprowadzanie kuratorskie odbędzie się w cenie biletu wstępu (5 zł). Wejściówki dostępne są na miejscu.