Jest już niemal tradycją, że każdej edycji Łódzkich Spotkań Baletowych towarzyszy wystawa plastyczna wzbogacająca wiedzę i artystyczne wyobrażenie o sztuce tańca i choreografii. Jest to tym cenniejsze, że tak ulotna sztuka jak balet, trwająca tyle ile taneczne pas na scenie, staje się inspiracją dla wybitnych artystów, którzy swoimi pracami przedłużają jej żywot.

Tym razem Teatr Wielki w Łodzi proponuje artystyczne spotkanie ze znakomitą artystką – Ewą Kutylak, która w swoich pracach malarskich, grafice i fotografii w sztuce tańca odnajduje to, co często umyka naszym zmysłom, a co ręką artystki otrzymuje drugie – nowe życie. Na wystawie zobaczymy prace graficzne wykonane w tradycyjnych technikach oraz fotografie i rysunki. Ważnym motywem i inspiracją jest ludzkie ciało, ruch, taniec.

Wernisaż w ramach XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych oraz obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się 29 kwietnia we foyer Teatru Wielkiego w Łodzi, w przerwie wieczoru baletowego „Święto wiosny/Krzesany”.

Wystawa będzie dostępna dla widzów Teatru Wielkiego do końca sezonu 2016/2017.