W ramach tegorocznej odsłony Explorers Festival, 8 listopada do Portu Łódź zawinie spektakularna wystawa podniebnych pejzaży autorstwa Dariusza Bógdała. Seria ujęć wykonanych z paralotni pozwoli widzom spojrzeć na świat z innej – podniebnej perspektywy.

Dariusz Bógdał to fotograf wyjątkowy. Słynie nie tylko ze swojego talentu, ale także zamiłowania do podniebnych eskapad w poszukiwaniu niecodziennych ujęć codzienności. Jest twórcą kilkudziesięciu tysięcy pejzaży wykonanych z paralotni. Jego unikalny sposób postrzegania i prezentowania świata pozwala odnaleźć nowy sens otaczającego nas piękna. Sam o sobie mówi, że żyje, by latać i lata, by żyć.

Wystawa pt. „Podniebne pejzaże” to efekt wieloletnich twórczych poszukiwań autora, podczas których pokonał on dystans równy pięciu okrążeniom kuli ziemskiej. Z wysoka, z setek metrów nad powierzchnią ziemi, udało mu się uchwycić wiele wyjątkowych obrazów. Efekt jego pracy będzie można podziwiać w Porcie Łódź przy sklepie Saturn od 8 do 21 listopada.

Dariusz Bógdał jest finalistą kategorii Odkrycia 2006 prestiżowego festiwalu Photo Espana w Madrycie. Jego prace wystawiane są m.in. w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Jest członkiem Polish Tourfilm Academy, współpracuje z magazynami Film i Art&Tourism.

Jego zdjęcia można podziwiać na: www.fotoznieba.pl

O festiwalu piszemy: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/rozrywka/wystawy/helikopterem-na-everest-czemu-nie.html