Nasi wywalczyli aż 10 medali!

Klasą dla siebie była Maria Pabich, która w swojej kategorii wiekowej została mistrzynią Polski na obu dystansach.

Pani Maria w tym roku jest w znakomitej dyspozycji – triumfowała m.in. w prestiżowym Wawel Cup, wygrywała też etap w Polsko-Czeskim Festiwalu Biegów na orientację.

W biegu nocnym tytuł mistrzowski zdobyła też Katarzyna Konc. Do tego dołożyła brąz w biegu średnim.

Wicemistrzami Polski zostali: Kaja Młynarczyk, Małgorzata Biniecka, Jan Sztranek (bieg nocny) oraz Tomasz Pabich (bieg średni). Dwa razy na najniższym stopniu podium stanęła Julia Krempińska. Niewiele brakowało, a na podium mistrzostwa skończyliby Oskar Wesołowski, Maciej Sztranek oraz Tomasz Tkaczuk.

Znakomite wieści dotarły do nas także z Grecji, gdzie w Spartathlonie na dystansie 246 kilometrów (!) fantastycznie spisała się Milena Grabska-Grzegorczyk.

Pabianiczanka przybiegła na 5. miejscu wśród kobiet i 25. pozycji w kategorii open.

Jej czas to 29 godzin 33 minuty i 41 sekund jest nowym rekordem życiowym, pokonanym w niebywałym upale. Gratulujemy!