Nasza Kinga pobiegła na swoim koronnym dystansie. Podopieczna Jacka Kostrzeby i Jerzego Woźniaka pokonała 3.000 metrów z przeszkodami w czasie bliskim rekordu życiowego – 9:37,29, co ostatecznie dało jej ósme miejsce.

Wygrała reprezentantka Kataru, Winfried Mutile Yavi z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 8:56,55. Za nią na metę wbiegły dwie reprezentantki Etiopii.

Reprezentanci Polski wywalczyli pięć medali – w rzucie młotem złoto i srebro zdobyli panowie Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, wśród pań rzucających młotem wygrała Natalia Kopron.

W biegu na 400 m srebro zdobyła Natalia Kaczmarek, zaś brąz Anna Kiełbasińska.

Pecha w biegu na 100 m miała Ewa Swoboda, która pobiła rekord życiowy, lecz do podium zabrakło jej… czterech setnych sekundy. Finiszowała jako czwarta.