Na Półwysep Iberyjski pojechali: Hanna Pabich, Maria Pabich, Małgorzata Biniecka, Julia Krempińska, Oskar Wesołowski, Jan Sztranek, Maciej Sztranek, Franciszek Krempiński, Tomasz Tkaczuk, Tomasz Pabich.

Oprócz treningu w terenach podobnych do tych, na których zostaną rozegrane tegoroczne mistrzostwa świata juniorów i zwiedzania okolic miasta Porto, nasi biegacze nie odmówili sobie przyjemności startu w zawodach Beira Alta O’Meeting. Dzielnie walczyli juniorzy, lecz nie wybiegali medali.

Na podium stawali za to najmłodsi i najstarsi zawodnicy Azymutu: złote medale zdobyły Hanna Pabich i Maria Pabich, zaś brąz dołożył Tomasz Tkaczuk.

To nie koniec sukcesów – na wysokości 1.500 metrów nad poziomem morza bezkonkurencyjny był Mariusz Pabich, który wygrał pierwszy etap mistrzostw Teneryfy, wyspy należącej do Hiszpanii. Pan Mariusz przebywa tam na obozie.

Zawodnicy Azymutu to prawdziwe obieżyświaty – na obozie w Kenii siódme poty wylewa nasza młodzieżowa wicemistrzyni Europy z Tallina, Kinga Królik. Kinga w tym roku już zdążyła wystartować w zawodach we Włoszech.