W ostatni weekend skromna, bo siedmioosobowa ekipa UKS Azymut Pabianice zdobyła pięć medali w pucharze najmłodszych w biegach na orientację. To impreza, która jest rozgrywana od ponad 30 lat i ma rangę mistrzostw Polski w kategorii młodzików i dzieci.

W tym roku zawody zostały rozegrane w okolicach Sztutowa i zgromadziły niemal pół tysiąca dzieci. Podczas trzydniowych zmagań zostały rozegrane trzy biegi: klasyczny, sztafetowy oraz sprinterski. Największy sukces odniosła Julia Krempińska, zdobywając dwa złote medale, wygrywając sprint oraz bieg klasyczny w kategorii K12. Męski sprint w kategorii M12 wygrał także zawodnik Azymutu, Jan Sztranek. Medalowe pozycje w sprincie zajęli: Maciej Andrzejczak 2. w kategorii M13 oraz Marta Kołodziejczyk 3. w kategorii K12.