Nasza młodzieżowa wicemistrzyni Europy wystartowała w biegu przełajowym Campaccio International Cross Country na dystansie 6.000 metrów. To bieg zaliczany do 14 najbardziej prestiżowych biegów przełajowych na świecie. W tym roku niewielkie miasto (6.000 mieszkańców) San Giorgio su Legnano, leżące pod Mediolanem, po raz 65. gościło światową czołówkę biegów przełajowych.

Do połowy dystansu Kinga odważnie biegła za czołową grupą, w drugiej części pędziła niemal samotnie między czołówką, a resztą 55 startujących zawodniczek.

Po pokonaniu trawiastej, bardzo krętej i momentami pagórkowatej trasy, pabianiczanka przybiegła na metę z czasem 20:19, co dało jej 11. lokatę.

Była czwartą Europejką – najlepsza z zawodniczek ze Starego Kontynentu, Włoszka Nadia Battocletti (mistrzyni Europy u-23, olimpijka z Tokio) była 6. Wygrała Dawit Seyaum z Etiopii.

W pierwszej dziesiątce były po trzy Etiopki i Kenijki, dwie Włoszki, jedna Słowaczka i reprezentantka Erytrei.

„Jak na początek stycznia nie jest źle. Dobrze było się sprawdzić i nabrać apetytu na szybsze bieganie” – napisała na portalu społecznościowym nasza wicemistrzyni Europy.

Po powrocie ze zgrupowania w Kenii Kingę czeka krótka seria startów halowych.