Na pierwszych metrach Kinga prowadziła bieg z Anetą Konieczek i Patrycją Kapałą, później zza ich pleców wybiegła Tunezyjka Marwa Bouzayani, która nadawała tempo. Królik przez krótki czas prowadziła grupę za plecami Bouzayani i Konieczek, potem spadła na 5. miejsce.

Na pięć okrążeń przed końcem cały czas utrzymywała się przewaga czołowej czwórki (oprócz Tunezyjki i Konieczek były jeszcze Hiszpanki Carolina Robles i Irene Sanchez-Escribano) nad resztą stawki. Wydawało się, że zawodniczka Azymutu miała czołówkę w zasięgu wzroku.

Później czołowa czwórka dość mocno uciekła – po sześciu minutach biegu Królik miała do niej kilkadziesiąt metrów straty. Bouzayani biegła samotnie, dublując Polkę Mają Peryt na ostatnim okrążeniu.

Tunezyjka wygrała z czasem 9:17.78. O dziesięć sekund wolniejsze były Hiszpanki – Robles i Sanchez-Escribano. Najlepsza z Polek była 4. Konieczek (9:33.17).

Kinga Królik była piąta z czasem 9:34.09. To drugi wynik Polki w tych zawodach.

Swoje konkurencje wygrały polskie gwiazdy – Natalia Kaczmarek była najlepsza na 400 metrów, Maria Żodzik wygrała skok wzwyż, a Damian Czykier bieg na 110 metrów przez płotki.