W niedzielnym półfinale pucharu ŁALS Energia Pabianice przegrała z SMS Marcina Gortata 0:3 (12:25, 23:15, 22:25). Ogromne wsparcie kibiców, walka do ostatniej piłki i wiele efektownych akcji nie wystarczyły, aby zagrać w finale. Od pierwszych piłek było widać, że rywale zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko, a pabianiczanie borykali się z brakiem dokładności, przez co łatwo przegrali w pierwszym secie.

Wynik w drugiej partii był o wiele bardziej wyrównany. Niestety w kluczowych akcjach siatkarze z SMSu okazali się bardziej doświadczeni i dokładni, dzięki czemu pokonali ,,naszych" do 23.

W trzecim secie główną rolę odegrał sędzia, który kilkukrotnie skrzywdził zawodników Energii swoimi decyzjami. Ostatecznie zawiodła jednak asekuracja oraz niska skuteczność. Trzeci set pabianiczanie przegrali do 22 i musieli pożegnać się z marzeniami o finale.

Skład: Kewin Bąkowski (C), Emil Białecki, Jan Kozłowski, Kacper Nowakowski, Łukasz Szremski, Łukasz Madej i Dawid Szenrok (L) oraz Przemek Biegajło, Adrian Sibiński, Romek Krawczyk, Tomasz Wolski (L)

Trener: Michał Omianowski