UKS Heros Team Pabianice wziął udział w 22. Konfrontacjach Bokserskich. Konfrontacje organizowane przez UKS „Boks–Tur” były rekordowe pod względem ilości startujących i osób kibicujących. Rywalizowali bokserzy i kickbokserzy z klubów: Copacabana Konin, Garda Otwock, Heros Pabianice, KB Aleksandrów, PKB Radość, Team Głowno, niestowarzyszeni oraz siedemnastu reprezentantów gospodarzy.

– Pabianice reprezentowało 3 seniorów z UKS Heros Team: Piotr Statkiewicz, Emil Głowacki i Łukasz Witkowski – wylicza Andrzej Sysio, prezes UKS Heros. – W trakcie zawodów Piotr Statkiewicz (92 kg) pokonał 60:57 Wacławika z Głowna.
Statkiewicz przez cały czas dominował i kontrolował przebieg walki, która niemal zakończyła się nokautem. Emil Głowacki (112 kg – debiut na ringu) pokonał 60:58 Szretera (Boks Tur). W tej walce również dominował reprezentant Pabianic. Niewiele brakowało, a trenerzy wycofaliby przeciwnika Emila przed czasem. Łukasz Witkowski (77 kg – debiut na ringu) po ciężkim pojedynku przegrał z bardziej doświadczonym Gadomskim (Radość). Zdaniem trenerów i działaczy, był to bardzo udany debiut reprezentantów Herosa na łódzkich Konfrontacjach.