W sprincie juniorów młodszych brązowy medal (choć niewiele zabrakło do walki o złoto) wywalczył Maciej Stefański, a w konkurencji omnium po dobrej drużynowej współpracy na najniższym stopniu podium zameldował się Jan Chadukiewicz.

Kolejnego dnia na wrocławskiej „patelni”, gdzie temperatura w cieniu sięgała 35 stopni, nasi radzili sobie jeszcze lepiej. Złoto w konkurencji madison wywalczyli Chadukiewicz ze Stefańskim, srebrny medal w keirinie zdobył Stefański, zaś drużyna w składzie Chadukiewicz, Stefański, Mikołaj Bednarek sięgnęła po brąz w sprincie drużynowym.

PTC poinformowało, że do finałów olimpiady zakwalifikowali się: kolarstwo szosowe – Chadukiewicz („czasówka” i wyścig ze startu wspólnego), Stefański i Bednarek (obaj wyścig ze startu wspólnego), kolarstwo torowe – Chadukiewicz, Stefański i Bednarek.

Bliski medalu był także Krzysztof Szymański, który w szosowych mistrzostwach Polski szkół podstawowych w Raszkowie jako czwarty minął linię mety w wyścigu ze startu wspólnego.

Niestety, nie powiodło się juniorom i seniorom PTC podczas szosowych mistrzostw Polski w Płocku. Wśród juniorów 45. miejsce zajął Franciszek Korczyński. Jakub Maciejewski uczestniczył w kraksie i zakończył udział ze złamanym obojczykiem. W kategorii elity do mety nie dojechał Jędrzej Zaorski, którego też zatrzymała kraksa na trasie.