Turniej był bardzo silnie obsadzony we wszystkich kategoriach wiekowych, a nasze zawodniczki solidarnie kończyły grę w ćwierćfinałach.

W mocno kontrowersyjnych okolicznościach ekipa PTK F&F Automatyka (Oliwia Bęben, Laura Weber, Aleksandra Stasiełowicz i Zuzanna Trybułowska) przegrała w U23. Prowadząc z Basketem 25 Bydgoszcz 19:15, wskutek dziwnych decyzji sędziów (min. faule techniczne), które zaowocowały rzutami wolnymi, pabianiczanki poległy 19:21. Wcześniej pokonały w grupie Polonię Warszawa 18:9 i uległy Politechnice Gdańsk 17:19, a w 1/8 wygrały z MUKS Piaseczno. Grand Prix zdobyły bydgoszczanki, ogrywając w finale Widzew.

Juniorki PTK Grot (Martyna Stępińska, Amelia Canert, Weronika Nowakowska i Nikola Okruszek) w walce o półfinał przegrały 17:19 z Basketem Ksawerów. Wcześniej w grupie A pokonały LA Basket Warszawa 21:8 oraz Akademię Gortata Gdańsk 21:9 i przegrały z Basketem Siechnice 16:18. Pierwsze miejsce zajęła Politechnika Gdańsk.

Kadetki PTK Enter Car (Oliwia Okruszek, Nikola Okruszek, Nadia Zyngerman i Pola Gorzkiewicz) wygrały trzy mecze grupowe. Pokonały: LA Basket II 21:8, MUKS Piaseczno 14:12 i Basket Siedlce II 21:4, awansując od razu do ćwierćfinału. W ćwierćfinale przegrały, po morderczej walce, z Basketem Siedlce I 8:9. Turniej wygrał Żyrardów.

Wszystkie nasze drużyny sklasyfikowano na miejscach od 5. do 6.

Kadetki PTK, podobnie jak pierwszy zespół PTK w U23 (mistrzynie strefy) mają już zapewniony udział w finałach mistrzostw Polski (21-23 czerwca na Torwarze w Warszawie). O rankingowe punkty w Grand Prix walczą jeszcze juniorki i druga drużyna PTK w U23. Dotychczas, po turniejach w Szubinie, Łodzi, Wrocławiu i Ostrowii Mazowieckiej, są na bardzo dobrych trzecich miejscach, a do finału MP awansuje 8 ekip w U17 i 10 w U23. Pabianiczanki zagrają jeszcze w łódzkiej Basketmanii, GP Wielkopolski i GP Pabianic (15 czerwca na parkingu Tkalni). Jest szansa, że PTK będzie miało finalistki mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, a w U23 - nawet 2 zespoły. Byłby to duży sukces, zważywszy że wśród dziewcząt w 3x3 rywalizuje sporo ponad 200 drużyn z całej Polski.