Na drugi mecz ćwierćfinałowy do Bochni pojechało sześć zdrowych seniorek, a w ostatniej chwili dojechali trener Piotr Rozwadowski oraz Martyna Stępińska, którzy jeszcze przed południem walczyli (udanie!) w hali powiatowej o awans do finału mistrzostw Polski 15-latek.

Pierwsza kwarta była dla nas. Kapitalnie w mecz weszła Pola Kaźmierczak, która szybko trafiła dwie „trójki”. Jeszcze w połowie kwarty po rzucie Magdaleny Grzelak Bochnia przegrywała 13:15, jednak gospodynie zwarły szyki i w 8. minucie było 25:19 dla nich. Końcówkę pierwszej kwarty rozegraliśmy po swojemu – trafiały Grzelak, Aleksandra Janiak i Aleksandra Rok, a Natalia Danych rzuciła celnie ze trzy.

Drugą kwartę zdominowały miejscowe, choć znów dwie „trójki” rzuciła rewelacyjna Kaźmierczak i w 14. minucie wygrywaliśmy jednym punktem (35:36). Później siedem kolejnych rzutów w wykonaniu Grota nie wpadło do kosza, były jeszcze straty i błąd 24 sekund. Tymczasem Bochnia punktowała nas niemiłosiernie i do przerwy prowadziła 48:37.

W trzeciej kwarcie gospodynie utrzymywały mniej więcej dziesięć punktów przewagi. Na niewiele zdał się rzut za trzy Patrycji Kirsz oraz zryw w końcówce, gdy rzuciliśmy osiem punktów z rzędu. Przed finałową odsłoną przegrywaliśmy 58:68. A w niej za trzy trafiły Janiak i Kaźmierczak, lecz na trzy minuty przed końcem MOSiR wygrywał już 86:68. Straty zmniejszyliśmy dzięki szóstej w tym meczu „trójce” Kaźmierczak i rzucie za trzy Danych.

Contimax wygrał drugi mecz i zameldował się w półfinale, gdzie zmierzy się z krakowską Wisłą. Tymczasem my zakończyliśmy rozgrywki. Na wnikliwą analizę jeszcze przyjdzie czas. Był to jednak sezon trudny, naznaczony kontuzjami, grą naszych podstawowych koszykarek po 40 minut w meczu, „krótką” ławką rezerwowych. Jednak wielokrotnie nasze panie pokazywały klasę, wygrywając ważne mecze zgraniem i doświadczeniem. Na powtórzenie sukcesu z ubiegłego sezonu (3. Miejsce w pierwszej lidze) zwyczajnie zabrakło nam sił. Niemniej, dziękujemy za ten sezon, drogie panie!

Grot: Kaźmierczak 20, Grzelak 20, Danych 15, Janiak 14, Rok 5, Kirsz 3.