Ponad połowę (44) punktów dla naszej drużyny rzuciły Natalia Danych i Natalia Łopińska. Ta pierwsza w całym meczu aż sześciokrotnie trafiła za trzy, tej drugiej udało się trafić trzy razy.

W mecz świetnie weszła Danych, która zaczęła od dwóch celnych rzutów za trzy. W 5. minucie po „trójce” Aleksandry Janiak prowadziliśmy już 13:2. Pabianiczanki nie zwalniały tempa. Na przemian za dwa trafiały Łopińska z Danych, zaś wynik 23:8 w pierwszej kwarcie przypieczętowała kapitan Magdalena Grzelak.

Potem pozwoliliśmy gdańszczankom na częściowe zniwelowanie strat (25:15), ale ich zapędy szybko ostudziły Danych i Łopińska, trafiając zza linii 6,75 metra. Dwie skuteczne akcje przeprowadziła Patrycja Kirsz, kolejną „trójką” popisała się Danych. Efekt? Do przerwy było 41:27 dla Grota.

Po zmianie stron nadal nie było mocnych na trafiające za trzy Łopińską (dwukrotnie) oraz Danych (raz). W ślady koleżanek poszła też Kirsz. Po rzucie młodziutkiej Martyny Goszczyńskiej wygrywaliśmy 64:39. W finałowej kwarcie to właśnie 18-letnia Goszczyńska była naszą najskuteczniejszą koszykarką, zdobywając sześć punktów. Cztery dorzuciła Grzelak, a wynik ustalił rzut wolny Danych i szósta celna „trójka” w jej wykonaniu.

Grot: Danych 25, Łopińska 19, Grzelak 12, Goszczyńska 12, Kirsz 7, Janiak 5, Kaźmierczak, Dzikowska.