W ostatni weekend marca 29-letni rzucający z Pabianic zadebiutował w barwach BM Stali Ostrów Wielkopolski. Pomógł ekipie Andrzeja Urbana w siedmiu meczach sezonu zasadniczego i w całym play-off.

Stal w pierwszej rundzie przeszła Czarnych Słupsk, wygrywając 3-0, a pabianiczanin znakomicie spisał się w pierwszym spotkaniu, rzucając 24 punkty (w tym czterokrotnie trafił za trzy).

W półfinale Stal uległa 1-3 Kingowi Szczecin, zaś Michalak rzucił kolejno 13, 7, 16 i 14 punktów.

W dwumeczu o 3. miejsce Stal spotkała się z warszawską Legią, w barwach której Michalak pokusił się o koronę króla strzelców polskiej ekstraklasy. W pierwszym meczu w Warszawie 12 punktów pabianiczanina pomogło w zwycięstwie 85:73. W rewanżu na własnym parkiecie Stal przegrała 85:88, a rzucający znad Dobrzynki zakończył mecz z dorobkiem dziewięciu punktów. Mimo porażki Stal sięgnęła po brązowy medal.

Łącznie Michalak rozegrał w barwach Stali 16 meczów w lidze, rzucając 223 punkty (średnio 13,9 pkt na mecz). Średnio notował 3,5 zbiórki i trzy asysty na mecz.

To drugi brązowy medal mistrzostw Polski w karierze Michalaka. Poprzedni wywalczył dziewięć lat temu w barwach Trefla Sopot. W 2019 roku zdobył tytuł mistrza Polski z Anwilem Włocławek.