Punkty dla pabianiczanek: Natalia Danych 22, Roksana Schmidt 14, Magdalena Grzelak 13, Natalia Rosińska 11, Aleksandra Janiak i Natalia Łopińska po 9 Pola Kaźmierczak 7, Martyna Boniecka 5. Grały jeszcze Aleksandra Rok i Patrycja Kirsz.

Spotkanie zespołów, które będą grały w 1. lidze w grupie A rozpoczęło się dość niespodziewanie. Po niespełna dwóch minutach gry beniaminek z Łodzi prowadził 6:0. Ładnymi akcjami popisały się znane z występów w pabianickiej drużynie Kinga Sierakowska i Angelika Kowalska. Ta druga, po sześciu latach gry we Francji, Włoszech i Islandii, wróciła do Łodzi. Wcześniej 3 sezony spędziła w Pabianicach. Na pewno będzie wzmocnieniem „ełkaesianek”.

Nasz zespół rozpoczął mecz piątką: Grzelak, Danych, Janiak, Łopińska i Schmidt, błyskawicznie doganiając i przeganiając rywalki. Za trzy trafiły wtedy Danych, Schmidt i Janiak.

W drugiej kwarcie przewaga „grocianek” sięgnęła już 20 punktów. Trójki trafiły: Kowalska i Sierakowska. Nasz trener Piotr Rozwadowski mocno rotował składem. Choć sporo grały Kirsz i Rok, obie nie mogły trafić do kosza. Za to znów z dobrej strony pokazała się wysoka i skoczna Rosińska. Wespół z Grzelak zdominowała obie tablice. Wśród rywalek wyróżniała się 18-letnia Wiktoria Mucha (197 cm).  

W poprzednich sparingach (nie grały wtedy Grzelak i Danych) pabianiczanki nie mogły wstrzelić się z dystansu. Tym razem sztuka ta udała się aż 8 naszym koszykarkom, które dwunastokrotnie trafiły zza linii 6,75 m. To dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem pierwszoligowym.

W sobotę o 15.00 w Hali Powiatowej start sezonu 2022/23. Pierwszym przeciwnikiem Grota będzie AZS UMCS II Lublin. W ubiegłym sezonie lublinianki wysoko przegrały w Pabianicach 35:81, ale wzięły rewanż u siebie, wygrywając 69:60. Sezon zakończyły na 9. miejscu w tabeli grupy A.