Ponieważ podopieczni Arkadiusza Gralewskiego sportowo spadli z ligi, a nie udało się uskładać kasy na wykupienie „dzikiej karty”, koszykarze PKK’99 przystąpili do rozgrywek III ligi, w której rywalizują drużyny z województwa łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.

Ponadto do rozgrywek III ligi postanowiono zgłosić drużynę złożoną z najzdolniejszych juniorów, by mogli ogrywać się z seniorami. Dla ekipy Adama Jurgi pierwsze starcie z dorosłymi koszykarzami okazało się niezwykle bolesne. Na inaugirację sezonu mieliśmy bowiem... derby Pabianic.

Zanim młodzież, a konkretnie Aleksander Moszyński, rzuciła pierwsze punkty, przegrywała już 0:8. Kolejny rzut Moszyńskiego za trzy był przy wyniku 2:12. Doświadczenie byłych drugoligowców wzięło górę: m.in. za trzy trafiali Przemysław Grabowski, Michał Kowalewski i Maciej Strzelczyk. Po pierwszej kwarcie „starzy” wygrywali aż 43:11. W drugiej kwarcie nastąpiła demolka pabianickiej młodzieży. Skutecznością błysnęli Wiktor Wilk i Bartosz Mazur, kolejną „trójkę” dorzucił Kowalewski. Efekt? Po pierwszej połowie byli drugoligowcy prowadzili różnicą… 59 punktów (73:14).

Jeśli ktoś się zastanawiał, kiedy padnie setny punkt – dostał odpowiedź w trzeciej kwarcie, a dokładnie w 30. minucie, gdy rzutem za trzy popisał się Mazur (19:100). Młodzież przekroczyła liczbę 20 punktów po rzucie Dawida Kuligowskiego, przy stanie 19:118. Kolejne dwie „trójki” rzucił Grabowski, ten sam zawodnik ustalił też wynik meczu na 26:138.

Integra PKK’99: Kurowski 7, Moszyński 5, Wewersowicz 4, Okruszek 2, Moczkowski 2, Skoneczka 2, Kuligowski 2, Kidawa 1, Krulik 1, Boniecki.

Profi Sunbud PKK’99: P. Grabowski 18, Wilk 18, Mazur 17, Szczerkowski 16, Szymański 14, Jędrzejewski 11, Sobolewski 11, Kowalewski 10, Strzelczyk 10, Karpiak 8, M. Grabowski 5.