Hala powiatowa ma tak duże obłożenie, że na ważny, ligowy mecz naszych koszykarzy znalazł się czas dopiero o godzinie 21.00. Pabianiczanie oraz przyjezdni mogli się poczuć niczym zawodnicy z Euroligi, którzy właśnie o tej porze zaczynają swoje zmagania.

Miłe złego początki. Niespełna 3,5 minuty meczu wystarczyło, byśmy mieli na koncie 11 punktów. Dwukrotnie celnie rzucili Sebastian Szymański oraz Szymon Gralewski (akcja 2+1 oraz rzut za dwa), trafił też kapitan, Patryk Zawadzki. Było 11:4. Potem m.in. za trzy rzucił Przemysław Grabowski i… po jego trafieniu straciliśmy siedem kolejnych punktów. Goście wyrównali na 16:16, a w kolejnej akcji nawet wyszli na prowadzenie. Pierwszą kwartę celną „trójką” zamknął Zawadzki, dzięki czemu wygrywaliśmy 23:20.

Drugą kwartę zaczęliśmy od dwóch celnych rzutów za trzy (Zawadzki, Grabowski) i powiększeniem przewagi do dziewięciu punktów (29:20). Znów mieliśmy przestój, który kosztował nas utratę dziesięciu punktów i prowadzenia (29:30). Na szczęście przed przerwą przypomniał o sobie Marcel Karpiak (siedem punktów), a rzutem za trzy popisał się Bartosz Mazur i po pierwszej połowie było 42:37 dla nas.

Po przerwie dzięki pięciu punktom Szymańskiego znów odskoczyliśmy rywalom na osiem punktów (47:39). W 26. minucie straciliśmy tę przewagę i było 51:51. Mecz zaczął się od nowa. Z tą różnicą, że to zawodnicy z Władysławowa trafiali częściej i musieliśmy ich gonić. Przed ostatnią odsłoną mieliśmy kosz straty (55:57).

Wystarczyło 150 sekund, by goście uzyskali siedem punktów przewagi (57:64). Rzuciliśmy się w pogoń za rywalem. W ciągu trzech minut odrobiliśmy stratę m.in. za sprawą trafienia za trzy Grabowskiego (66:66). Bardzo chcieliśmy rzucić za trzy, lecz spudłowaliśmy kilka prób. Tymczasem przyjezdni sukcesywnie punktowali nasz zespół. Na otarcie łez mecz „trójką” zakończył Zawadzki, ale tylko zmniejszył straty na 73:83.

Z młodzieżą z Władysławowa przegraliśmy drugi raz w tym sezonie. Nad morzem było 56:74.

PKK’99: Szymański 17, Gralewski 15, Zawadzki 14, Karpiak 9, P. Grabowski 9, Fabiszewski 4, Mazur 3, Wierzchowski 2, Jędrzejewski, Wudarczyk, Barys.