Stało się to na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Lubelskie 2024”. Oprócz naszych bliźniaczek w drużynie z województwa łódzkiego grała Zuzanna Matias z Widzewa (przez sezon grała u nas dwa lata temu) oraz Katarzyna Ceglińska z Aleksandrowa. Łódzkie zdecydowanie wygrało swą grupę, pokonując: Lubelskie 21:3, Lubuskie 16:5 i Podkarpackie 21:4. W ćwierćfinale nasze reprezentantki zagrały z faworyzowanym Śląskim, zwyciężając 16:9. W półfinale przegrały z Pomorskim 11:14, choć na niespełna minutę przed końcem spotkania prowadziły 10:9.

W meczu o 3. miejsce Łódzkie ponownie zmierzyło się z Lubuskim. Tym razem był to zupełnie inny mecz niż w grupie. Przez 8 minut „kosz za kosz”. Przy stanie 13:12 Nikola Okruszek rzucała po kolei 4 wolne. 3 trafiła i zrobiły się 4 punkty przewagi. To był kluczowy moment meczu. Przeciwniczki, oparte na zawodniczkach AZS AJP Gorzów Wielkopolski, już się nie podniosły. Radość naszych reprezentantek po końcowej syrenie była niesamowita. Wynik: 18:13!

Pisaliśmy już o rosnącej popularności koszykówki 3x3. Ta nowa dyscyplina zadebiutowała właśnie na młodzieżowej olimpiadzie, a pabianickie bliźniaczki: Oliwia i Nikola wystąpiły w rolach głównych i to gdzie? W pięknym renesansowym rynku w Zamościu, wpisanym na listę UNESCO.