Zanim pabianiczanki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Polski, drużyna PTK A&D Pabianice pod wodzą Marzeny Głaszcz została mistrzem województwa 13-latek. Nasze koszykarki wygrały 17 z 18 spotkań.

Tylko w jednym meczu poniosły porażkę – w starciu z ŁKS załatwiła nas Wiktoria Danych (siostra koszykarki Grota, Natalii), która rzuciła nam aż 40 punktów. W lidze wojewódzkiej pabianiczanki rzuciły 1513 punktów, straciły 598.

Pięknie grały i wygrały: Oliwia Okruszek 422 punkty, Nina Grabarz 264, Nikola Okruszek 190, Amelia Sobolewska 167, Nadia Zyngerman 113, Zuzanna Matias 67, Hanna Cilulka 64, Marta Kardas 59, Martyna Olkusz 50, Kornelia Kapuścińska 42, Nikola Mesor 28, Nadia Gała 12, Michalina Kurs 10, Maja Zaborowska 8, Klaudia Wlazło 8, Maja Trzanek 5, Jagoda Bonczał 4, Lena Radziwonik, Lena Pawłowska.

Podczas turnieju strefowego nasze koszykarki zafundowały nie lada gratkę miłośnikom mocnych wrażeń. W pierwszym meczu we własnej hali ograły Basket Ksawerów. Do przerwy prowadziliśmy 26:17. W trzeciej kwarcie ksawerowianki odrobiły jeden punkt, ale w finałowej odsłonie rzuciliśmy tylko trzy punkty. Na szczęście udało się wygrać 44:43.

Kolejny mecz w Toruniu także przypominał horror. Pabianiczanki znów jednym koszem (44:41) ograły Supravis Bydgoszcz. Imponująca była trzecia kwarta, którą wygraliśmy 13:2. Punkty w tym spotkaniu rzucało dla nas tylko pięć koszykarek: Zyngerman 13, Sobolewska 11, Grabarz 10, O. Okruszek 8 i Wlazło 2.

Wreszcie starcie dwóch niepokonanych ekip – podopieczne Marzeny Głaszcz zmierzyły się z drużyną Katarzynek Toruń. Nasze dziewczyny zgasiły grające przed własną publicznością rywalki już w pierwszej kwarcie, wygrywając ją 21:11. Ostatecznie triumfowaliśmy 53:48.

Na profilu facebookowym trenerka podziękowała swoim zawodniczkom za walkę, zaangażowanie i skuteczną grę. My także dziękujemy!

W turnieju strefowym grały: Nina Grabarz 28, Nadia Zyngerman i Oliwia Okruszek po 26, Nikola Okruszek 22, Amelia Sobolewska 17, Hanna Cilulka 14, Nadia Gała 6, Maja Trzanek 2, Klaudia Wlazło 2, Marta Kardas, Martyna Olkusz, Michalina Kurs, Nikola Mesor.