W pierwszej piątce drużyny gości wybiegły dwie pabianiczanki: 21-letnia rozgrywająca Justyna Rudzka i cztery lata młodsza skrzydłowa Wiktoria Stasiak. Rudzka zakończyła mecz z dorobkiem 12 punktów (drugi najlepszy wynik w zespole), Stasiak rzuciła pięć „oczek” i zaliczyła pięć asyst.

Mecz rozpoczął się od punktów Natalii Łopińskiej, lecz po chwili to drużyna z Wybrzeża przejęła inicjatywę i było 2:7. Dzięki świetnie punktującej kapitan, Magdalenie Grzelak szybko doprowadziliśmy do remisu 7:7, a potem pierwszą „trójkę” w meczu dołożyła Natalia Danych i znów skutecznie rzucała Grzelak. Ostatnie punkty w pierwszej kwarcie były dziełem Natalii Rosińskiej, która dała nam prowadzenie 16:8.

Gdynianki tanio skóry nie sprzedawały. Wystarczyły trzy minuty drugiej kwarty, by na tablicy widniał remis 18:18. Za trzy rzuciła Natalia Danych (21:18), a punkty Aleksandry Janiak, Danych i Łopińskiej (dwa celne rzuty) zapewniły nam dziewięć punktów przewagi (31:22). Jeszcze przed przerwą „trójkami” zaskoczyły nas Rudzka i Stasiak, ale po pierwszej połowie prowadziliśmy różnicą sześciu punktów (35:29).

Trzecią kwartę rozpoczęliśmy od celnego rzutu Danych i trafieniu za trzy Łopińskiej. W 25. minucie kolejna „trójka” Danych sprawiła, że prowadziliśmy 47:35. Pani Natalia w tej części meczu powtórzyła swój wyczyn, punkty rzucały też Janiak i Grzelak, która trzecią kwartę zamknęła trafiając za trzy. Przed finałową odsłoną było 59:41 dla Grota.

Po rzucie za trzy Poli Kaźmierczak mieliśmy już 23 punkty przewagi (64:41). W końcówce nasz doświadczony zespół pilnował, by gdynianki nie zniwelowały zanadto swoich strat. Ostatnie punkty w meczu rzuciła Grzelak, ale postacią numer 1 na parkiecie była Natalia Danych, która zakończyła mecz z dorobkiem 28 punktów. Najlepsza snajperka ubiegłego sezonu w pierwszej lidze wyraźnie wraca do formy.

Grot: Danych 28, Grzelak 19, Łopińska 13, Janiak 9, Kaźmierczak 4, Kirsz 2, Rosińska 2, Janitzka, Rok, Uławska.