W ostatnim meczu sezonu zasadniczego do zwycięstwa poprowadził nas Szymon Gralewski. 21-letni rozgrywający zanotował naprawdę udane rozgrywki, będąc liderem naszego teamu. W niedzielę rzucił aż 33 punkty, popisując się kapitalną skutecznością na linii rzutów osobistych – wykorzystał 18 z 18 prób!

Mecz zaczęliśmy od pięciu punktów kapitana Patryka Zawadzkiego, a potem powoli rolę egzekutora wcielał się Gralewski. Po jego rzutach w połowie pierwszej kwarty mieliśmy osiem punktów przewagi (11:19). Pierwsze dziesięć minut celnymi rzutami zakończył Marcel Karpiak i było 22:30. W drugiej kwarcie po rzutach Macieja Strzelczyka, Jana Sobolewskiego i Gralewskiego wyszliśmy już na czternastopunktowe prowadzenie (22:36), które rywale za wszelką cenę chcieli zniwelować. Nie udało się – na przerwę schodziliśmy z dziesięcioma punktami zapasu (36:46).

Trzecią kwartę od rzutu za trzy rozpoczął junior, Dawid Malcer. W tej odsłonie trwała rywalizacja Gralewski kontra ŁKS, z rzadka przerwana rzutami innych pabianickich koszykarzy (Michał Skura, Wiktor Wilk). Po trzeciej kwarcie mieliśmy 18 punktów przewagi (53:71). Ostatnią część także zaczęliśmy od rzutu za trzy (Szymon Barys), a w pewnym momencie po akcjach Strzelczyka było już 55:78. Stało się jasne, że tego meczu nie przegramy. Ostatnie punkty w sezonie rzucił dla nas Dominik Jędrzejewski. To był ostatni mecz w tym sezonie. Zakończyliśmy go na 10. miejscu z dorobkiem 42 punktów (kosze: 2403-2471). Dziękujemy za walkę, Panowie!

PKK’99: Gralewski 33, Zawadzki 18, Karpiak 7, Wilk 6, Strzelczyk 6, Wierzchowski 5, Jędrzejewski 4, Barys 3, Malcer 3, Skura 2, Sobolewski 2, Moczkowski.