W hali powiatowej rozegrano turniej półfinałowy. W pierwszym meczu nasze dominatorki, które nie poniosły w tym sezonie ani jednej porażki, wygrały z drużyną UKS AK Kusy Łomianki/La Basket Warszawa 89:77. Po trzech kwartach mieliśmy już 20 punktów przewagi (70:50), więc w ostatniej odsłonie nieco pozwoliliśmy ekipie z Mazowsza na odrobienie części strat. Klasą dla siebie w tym meczu była Amelia Canert, która rzuciła aż 34 punkty.

W drugim spotkaniu pabianiczanki pewnie pokonały Supravis Bydgoszcz, pozwalając rywalowi na zdobycie zaledwie 26 punktów w całym meczu! Naszą drużynę do triumfu (50:26) powiodły zdobywczynie 16 punktów: Canert i Martyna Stępińska.

W niedzielnym pojedynku zmierzyły się dwie niepokonane ekipy: PTK zagrało z Victorią Plewiska. Już po pierwszej kwarcie nie było złudzeń, kto jest najlepszy w pabianickim półfinale. Nasze wygrywały 31:5, a w całym meczu zwyciężyły 76:37.

Oprócz nas do finału awansowały dziewczęta z Plewisk, trzecie miejsce zajęła drużyna z Łomianek, czwarte Supravis. Od 10 do 15 maja w Gdyni nasze koszykarki zagrają w wielkim finale, już o medale mistrzostw Polski.

PTK: Amelia Canert 56, Martyna Stępińska 37, Julia Michalska 34, Oliwia Wiklak 30, Oliwia Okruszek 26, Amelia Sobolewska 15, Nina Grabarz 13, Hanna Cilulka 4, Jadwiga Trześniewska 4, Nadia Zyngerman 3, Victoria Śpionek 2, Nikola Okruszek 2, Marta Kadras.