Mecz rozpoczęliśmy od celnych „trójek” Aleksandry Janiak i Natalii Łopińskiej, a w połowie pierwszej kwarty po kolejnym rzucie za trzy, tym razem w wykonaniu Natalii Danych, płocczanki przegrywały 3:12. Minutę później zza linii 6,75 metra trafiła Pola Kaźmierczak. Gospodynie miały problem z powstrzymaniem rozpędzonych pabianiczanek, bo swoje punkty dokładała Magdalena Grzelak, a drogę do kosza znalazły także rzuty Aleksandry Rok i Patrycji Kirsz. Efekt? 13 punktów przewagi po pierwszej kwarcie (10:23).

Nie minęło dwie i pół minuty drugiej kwarty, a po rzutach Kirsz, Łopińskiej i Grzelak było już 19 punktów zapasu (10:29). Pięciominutowy przestój w celnym rzucaniu do kosza sprawiło, że płocczanki odrobiły część strat. Serię bez kosza przełamała Kaźmierczak, potem trafiła młodziutka Wiktoria Uławska, a zza linii 6,75 metra rzuciła Rok. Po pierwszej połowie mieliśmy sześć punktów przewagi (30:36).

Po zmianie stron za sprawą Łopińskiej i Grzelak nasza przewaga znów urosła do dziewięciu punktów (30:39), ambitne gospodynie dogoniły nas na różnicę kosza (40:43). Sprawy w swoje ręce wzięła Danych, wspierana przez Kaźmierczak. Przed ostatnią odsłoną mieliśmy sześć punktów przewagi (43:49). Czwartą kwartę rozpoczęliśmy od „trójki” Janiak, a jeszcze w połowie kwarty mieliśmy kosz przewagi (55:58). Niestety, przez ostatnie pięć i pół minuty pudłowaliśmy aż miło, co bezlitośnie wykorzystały płocczanki, zgarniając pełną pulę.

Grot: Danych 13, Grzelak 11, Łopińska 8, Kaźmierczak 7, Kirsz 6, Janiak 6, Rok 5, W. Uławska 2, Stępińska.