Ekipa Profi Sunbud PKK’99 gościła trzy zespoły: Stal Stalowa Wola, Speed Sport Wołomin oraz Basket Legnica.

W pierwszym meczu podopieczni Arkadiusza Gralewskiego podejmowali stalowowolską Stal. Zespół z Podkarpacia ma za sobą pokaźną historię i sezony spędzone na parkietach ekstraklasy, lecz w tej chwili gra na tym samym poziomie, co nasza drużyna. Już do przerwy prowadziliśmy różnicą 16 punktów (41:25), zaś przed ostatnią odsłoną przewaga wynosiła 24 „oczka” (65:41). W naszej ekipie brylował Przemysław Grabowski, który pięciokrotnie trafił za trzy. Ostatecznie wygraliśmy 73:56.

W sobotę wygraliśmy jeszcze wyżej i efektowniej. Speed Sport Wołomin – tak jak my – oddał siedem celnych rzutów za trzy, ale pabianiczanie mieli lepszą skuteczność w rzutach z gry. Trafiliśmy ponad połowę prób.

Wygrana 82:56 dała nam awans do półfinału.

W niedzielę graliśmy z Basketem Legnica. Nasz zespół do triumfu (85:77) poprowadził kapitan Patryk Zawadzki, którzy rzucił aż 24 punkty. Dzielnie sekundowali mu Marcel Karpiak (16 punktów) i Sebastian Szymański (13 „oczek”). Na przerwę schodziliśmy prowadząc 52:42, zaś przed ostatnią kwartą wygrywaliśmy 67:54. I choć przyjezdni doszli nas na 73:71, sprawy w swoje ręce wzięli Szymański z Zawadzkim, nie pozwalając na to, by goście cieszyli się z wygranej.

Profi Sunbud PKK’99: Zawadzki 44, Szymański 39, Grabowski 32, Wilk 29, Karpiak 27, Mik 16, Sauter 15, Jędrzejewski 13, Fabiszewski 11, Strzelczyk 6, Barys 6, Sobolewski 2, Wierzchowski.