23-letni obrońca w tym sezonie stracił miejsce w podstawowym składzie wrocławskiego Śląska. W sobotę dopiero po raz drugi wyszedł w pierwszej jedenastce ekipy Jacka Magiery.

W 44. minucie zatrzymał kontrę zespołu z Mielca, zatrzymując piłkę ręką. Początkowo otrzymał żółtą kartkę, ale do akcji wkroczył VAR. Po analizie video sędzia zmienił decyzję i pokazał Poprawie czerwoną kartkę.

Szczęście w nieszczęściu, że czerwona kartka defensora z Ksawerowa nie przeszkodziła Śląskowi w odniesieniu zwycięstwa – 2:1.

Co słychać u pozostałych zawodników z Pabianic na szczeblu centralnym?

W I lidze Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS) zagrał 89 minut w meczu ze Skrą Częstochowa (0:0).

Także bez goli było starciu II ligi Znicz Pruszków – GKS Bełchatów. Całą drugą połowę w barwach „Brunatnych” zagrał były junior Włókniarza, Artur Golański.