Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i już chyba na stałe wpisała się do terminarza zawodów pabianickich futbolistów. W tym roku turniej także powinien się odbyć, choć na przeszkodzie mogą stanąć rządowe rozporządzenia.

- Na razie działamy i robimy wszystko tak, jakby turniej miał dojść do skutku – mówi Jakub Światłowski, prezes KAS Konstantynów, organizator turnieju.

Po raz pierwszy w hali w Lutomiersku triumfowało PTC (2016). Rok później wygrał konstantynowski KAS. „Kasiarze” powtórzyli ten sukces w 2018 roku. Turniej w 2019 to dominacja pabianickiego PTC. W 2020 roku „fioletowi” robili wszystko, by wygrać po raz trzeci, ale w finale zastopował ich rywal zza miedzy – Włókniarz.

Kto w tym sezonie sięgnie po puchar? Logika poprzednich lat wskazywałaby na to, że „zieloni” znów sięgną po trofeum. Czy tak się stanie – zobaczymy.

Grupy turniejowe wyglądają następująco:

Grupa A – „czerwona”: Włókniarz Konstantynów Łódzki, MKS Mianów, Jutrzenka Bychlew, Sokół Lutomiersk, Włókniarz Pabianice.

Grupa B – „niebieska”: KAS Konstantynów Łódzki, Orzeł Kazimierz, Włókniarz II Pabianice, PTC Pabianice, Orzeł Piątkowisko.

Szkoda, że w zmaganiach zabraknie drużyn GKS-u Ksawerów, GLKS Dłutów i Iskry Dobroń.