Stadion przy „Grota”-Roweckiego jesienią nie był twierdzą, bowiem Włókniarz przegrał na nim aż pięć razy. Wiosną nikt nie potrafił z „zielonymi” wygrać tak u siebie, jak i na wyjeździe. Skąd taka metamorfoza na wiosnę?

Na pewno swoje zrobił powrót do Włókniarza Patryka Olszewskiego. 30-latek może grać na każdej pozycji w ofensywie. Lekkość i gracja z jaką porusza się z piłką przy nodze sprawia, że pod względem wyszkolenia technicznego w lidze okręgowej bije 99,9 procenta przeciwników na głowę. Wiosną trafił do siatki dziesięć razy, a przy kolejnych (co najmniej) dziesięciu golach asystował.

Lwią część rundy „zieloni” rozegrali bez najlepszego jesiennego snajpera, czyli Kamila Kozaneckiego. Jednak wiosną swoje drapieżne oblicze pokazał rosły Szymon Przyk, który głową strzela więcej goli niż obiema nogami. W środku pola okrzepł duet Mateusz Żabolicki i Bartosz Bronka. Ten pierwszy imponował walecznością i siłą fizyczną, drugi doświadczeniem oraz boiskową mądrością. Sporo szumu na skrzydłach robili skuteczny Sebastian Dresler oraz wreszcie zdrowy Szymon Szafoni.

W bramce kapitalnie spisywał się Michał Marciniak, który wiosną zanotował serię 356 minut bez straty gola. W obronie obok Dawida Mazura wiosną miejsce zajął Szymon Czerwiński i grał naprawdę dobrze. Na bokach obrony udane występy notowali Bartosz Jarych i Dawid Kosatka, którzy dobrze radzili sobie pod bramką rywala (strzelili po cztery gole).

Trener Dziuba może także sięgnąć po chłopaków z rocznika 2007, którzy w ostatniej kolejce zaliczyli udany debiut. Na razie zagrali Wiktor Placek, Kacper Becht, Filip Łuczyński i Filip Uznański, lecz w kolejce czekają następni.

Przed nazwiskiem zawodnika podajemy kolejno: liczbę rozegranych meczów, rozegrane pełne 90 minut i ilość zdobytych bramek. Literka „j” po nazwisku oznacza mecze tylko jesienią, „w” – tylko wiosną.

Włókniarz Pabianice

6. miejsce w lidze okręgowej. Rozegranych 30 meczów, 57 pkt, gole: 79-36, 17 zwycięstw – 6 remisów – 7 porażek.

Dom: 15 meczów, 26 pkt, gole: 38-16, 8 zwycięstw – 2 remisy – 5 porażek.

Wyjazd: 15 meczów, 31 pkt, gole: 41-20, 9 zwycięstw – 4 remisy – 2 porażki.