W 11. minucie gospodarze przeprowadzili akcję, po której zaskoczyli wychodzącego z bramki Michała Marciniaka i było 1:0. W ten sposób zakończyła się seria Marciniaka bez straty gola, wynosząca 356 minut. Na szczęście cztery minuty później „zieloni” wyrównali – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki UKS SMS skierował Sebastian Dresler.

Niecałe dziesięć minut później w polu karnym łodzian zahaczony został jeden z piłkarzy Włókniarza. Nie umknęło to uwadze arbitra, który podyktował rzut karny. Do piłki podszedł niezawodny w takich sytuacjach Patryk Olszewski i pewnym strzałem zapewnił nam prowadzenie (1:2). W 77. minucie obrońcy Włókniarza sprawili prezent napastnikowi z Łodzi, wystawiając piłkę niemalże sam na sam z bramkarzem. Zawodnik gospodarzy skorzystał z błędu stopera, popędził na bramkę Marciniaka i precyzyjnym uderzeniem przy słupku doprowadził do wyrównania.

Włókniarz: Marciniak – Jarych, Czerwiński, Ronaldo (80. Kuchciak), Kosatka – Dresler (82. Maćkowiak), Żabolicki (46. Kaczorowski), Bronka (74. Mazur), Szafoni (22. Kowalski) – Olszewski, Sobytkowski (70. Przyk).