Aż do Gieczna, leżącego między Zgierzem, a Piątkiem wybrały się na sparing obie ekipy. Ponieważ boiska MOSiR w Pabianicach i w Konstantynowie są w renowacji (liga skończyła się w połowie czerwca, nie dało się wcześniej?!) działacze obu drużyn gorączkowo poszukiwali naturalnego placu do gry. Udało się ponad 40 kilometrów od domu.

- Fajnie, że można było gdzieś zagrać. Boisko nie pomagało, ale ważne, że była to naturalna płyta. Na sztucznej nagraliśmy się zimą – mówi Artur Dziuba, trener Włókniarza.

W pierwszej połowie przewagę mieli pabianiczanie. I właśnie wtedy padł jedyny gol w sparingu. Bramkarza KAS pokonał testowany obrońca.

- Pierwsza połowa była pod nasze dyktando i powinno się skończyć wyżej niż 1:0, lecz w kilku sytuacjach zabrakło dokładnego dogrania – opisuje trener Włókniarza. – Po zmianie stron dałem szansę naszej młodzieży. Widać było, że niektórzy nie czują się dobrze na tym boisku.

W drugiej połowie to „kasiarze” byli bliżsi zdobycia bramki, ale nie wykorzystali co najmniej dwóch dogodnych sytuacji.

W obu zespołach lista nieobecnych była długa. We Włókniarzu brakowało m.in. Maksymiliana Kowalskiego, Ronaldo Jesusa, Patryka Olszewskiego czy Szymona Przyka.

- Jedni wyjeżdżają, inni wracają z urlopów. Mam nadzieję, że będziemy w komplecie na ligę. Nie chcemy powtórki z rozrywki, czyli czterech porażek po pięciu meczach, tak jak w ubiegłym sezonie.

Tymczasem KAS, podobnie jak Włókniarz, przystąpił do treningów także w tym tygodniu. Na pierwszym treningu stawiło się 18 piłkarzy, w tym czterech nowych. Mecz z Włókniarzem był pierwszym sparingiem w okresie przygotowawczym. Pozostałe to: Tęcza Brodnia (piątek w Konstantynowie), Korab Łask (26 lipca), Bzura Ozorków (28 lipca), Ekolog Wojsławice (1 sierpnia), Jagiellonia Tuszyn (3 sierpnia). 12 sierpnia „kasiarze” zagrają w Pucharze Polski.

Szkoleniowiec KAS także nie mógł skorzystać z pokaźnej grupy piłkarzy.

- Do zdrowia po kontuzji dochodzi Michał Abramczyk, zaś na urlopach przebywają: Piotr Stelmasiak, Kacper Borowiecki, Kacper Golański, Gabriel Horoszkiewicz, Jakub Komorowski, Paweł Mikołajczyk i Jakub Tomaszewski – wylicza Jakub Światłowski, prezes KAS. – Prowadzimy rozmowy z piątką piłkarzy: dwoma stoperami, środkowym pomocnikiem i dwójką napastników.

KAS: testowany – testowany, testowany, testowany, Socha – Antosik, Marchewka, testowany, Kasierski – Woźniak, Dziełak. Na zmiany: Olejnik, Sych, Bąkowicz, testowany, Topolski.

Włókniarz (I połowa): Marciniak – Kosatka, Mazur, Czerwiński, Piotrowski – Szafoni, testowany, Bronka, Żabolicki, Dresler – Sobytkowski.

Włókniarz (II połowa): Marciniak – Jakub Jachowicz, Oberle, testowany, Jarych – testowany, Ochal, Rubiak, Maćkowiak, testowany – Wójcik.