W ubiegłej kolejce PTC uległo w Karsznicach Olimpii 1:2 (1:2), choć – jak podkreślali sami zawodnicy – rozegrali najlepszy mecz na wiosnę. Prowadzenie w 18. minucie uzyskał Patryk Wujak, lecz miejscowi odpowiedzieli trafieniami Michała Opalińskiego w 33. i w 42. minucie.

W Karsznicach PTC grało w składzie: Uznański – Szumigaj, Kaczmarek, Sikorski, Wiśniewski (77. Okrojek) – Bieliński, Hiler, Rula (75. Malinowski), Bączał (70. Kamiński), Konieczny (88. Łukomski) – Wujak.

W sobotnie popołudnie do Pabianic przyjechał łódzki Kolejarz i z tym przeciwnikiem „fioletowi” wywalczyli pierwsze ligowe zwycięstwo na wiosnę. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol – po rzucie rożnym w 42. minucie do siatki trafił Jacek Hiler. Na 2:0 podwyższył w 59. minucie Dawid Rula, wykorzystując zagranie Wujaka. Goście honorową bramkę strzelili w 82. minucie.

- Mecz był wyrównany, choć to my mieliśmy więcej okazji do strzelenia gola – mówi Michał Prusinowski, kierownik PTC. – Niestety, na więcej nie pozwolił „Kapitan Woda”, który rządził na murawie w to ulewne popołudnie.

PTC: Uznański – Szumigaj, Sikorski, Kaczmarek, Wiśniewski (70. Okrojek) – Bielińśki (80. Malinowski), Rula, Hiler, Wujak (88. Łukomski), Konieczny – Bączał (75. Kluch).