Jeszcze w trakcie rundy wiosennej było wiadomo, że buty na kołku zawiesi Damian Kozłewski. 39-letni napastnik strzelił dla Iskry 16 bramek w ubiegłym sezonie, a ostatniego gola w przygodzie z futbolem strzelił pabianickiemu Włókniarzowi. Kozłewski był drugim strzelcem zespołu.

Teraz z Iskrą pożegnał się najlepszy snajper minionego sezonu, Patryk Olszewski. 30-latek zdobył dla dobronian 32 bramki. Popularny „Ucho” zagra w LKS Kwiatkowice, gdzie jego kolegą będzie m.in. Michał Bogdan, z którym grał w czwartoligowym Włókniarzu. Trenerem „Kwiatków” jest inny były piłkarz „zielonych”, Jakub Olczyk.

Pewne jest, że trener Michał Adamkiewicz nie będzie mógł też skorzystać z twardego jak skała stopera Michała Polita, od którego w ubiegłym sezonie zaczynano skład. Jego partner ze środka obrony Mateusz Sowiński też przymierzany jest do nowego klubu.

We Włókniarzu trenuje i gra w sparingach uniwersalny pomocnik Mateusz Żabolicki, zaś na operację czeka skrzydłowy Jakub Dobroszek. Łącznie daje to sześciu piłkarzy, czyli ponad połowę wyjściowej jedenastki! W Dobroniu muszą żyć nadzieją, że klubowi działacze nie zaśpią i w porę ściągną wartościowych graczy, którzy uzupełnią te wielkie wyrwy w składzie.