Pabianiczanie objęli prowadzenie w 10. minucie po celnym strzale Jacka Hilera. Później „fioletowi” wypracowali kilka okazji bramkowych, ale nie udało im się pokonać bramkarza Kolejarza. Po zmianie stron łodzianie doprowadzili do remisu. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy.

Pabianiczanie utrzymują, że był to przysłowiowy „karny z kapelusza”. Artur Uznański nie zdołał obronić strzału z 11. metrów i Kolejarz prowadził 2:1. Tuż po zdobyciu gola sędzia odgwizdał koniec meczu, PTC nawet nie wznawiało gry od środka…

PTC: Uznański – Rula, Grabarczyk, Kaczmarek, Szumigaj – Malinowski (Górny), Hiler, Bączał, Konieczny, Kaliszuk – Kluch.