Rywalki przyjechały pewne siebie, wzmocnione czterema zawodniczkami z ekstraligi. Pierwsza połowa była wyrównana. W naszej bramce dobrze spisywała się Danuta Paturaj, która pewnie interweniowała po uderzeniach rywalek. W naszym zespole bramce krakowianek zagrażały Dagmara Suskiewicz, Klaudia Rosiak i Maren Soergel, lecz bramkarka z Krakowa zachowała czyste konto.

Po zmianie stron przewagę uzyskały akademiczki, lecz nie udało im się trafić do naszej bramki. Gdy PTC otrząsnęło się z lekkiej dominacji gości, mecz się wyrównał. Wreszcie nadeszła 84. minuta. „Perełki” wykonywały rzut wolny z 20. metrów. Do piłki podeszła Oliwia Gała. Po strzale filigranowej napastniczki PTC i rykoszecie piłka wpadła do siatki krakowianek.

Stracony gol podziałał na AZS jak płachta na byka. Akademiczki ruszyły do ataku i jak w ukropie musiała uwijać się Paturaj, broniąc trzy groźne sytuacje w ostatnich minutach i doliczonym czasie gry. Choć defensywa PTC trzeszczała w szwach, to nie pękła i „Perełki” mogły cieszyć się z trzeciej wygranej w tym sezonie.

PTC: Paturaj – Karpińska, Lipińska, Stecka (82. Bąbel), Kociołek – Suskiewicz, Kowalska, Rosiak (90+2. Kurek), Soergel (79. Piekarczyk) – Gała (85. Stempel), Rosa (72. Walczak).