Jeśli ten sezon miał być przejściowy i miał pozwolić zbudować fundamenty pod budowę drużyny gotowej do ataku na „okręgówkę” w nadchodzących rozgrywkach, to co wiemy o zespole PTC?

Z pewnością to, że ma w swoim składzie kilku ciekawych piłkarzy. Mateusz Bieliński jest zawodnikiem dobrze wyszkolonym technicznie i na tym poziomie rozgrywek robi różnicę. Musi tylko popracować nad skutecznością, bo z wypracowywaniem sobie sytuacji bramkowych nie ma kłopotu.

Młody Patryk Konieczny potrafi zagrać na dobrym poziomie, pokazał, że nie boi się bardziej doświadczonych przeciwników. Z każdym kolejnym meczem nabierał niezbędnego doświadczenia. W jego przypadku warto było zejść szczebelek w dół, by zdobyć ligowe szlify.

Ciekawym zawodnikiem jest Radosław Zieliński, wprowadzający sporo ożywienia w poczynania ofensywne „fioletowych”. Patryk Wujak, jeśli trenuje regularnie, stanowi zagrożenie dla każdej defensywy w tej lidze. O Marcinie Bączale nie dowiedzieliśmy się wiele nowego, bo grał na swoim przyzwoitym poziomie. Za to Jacek Hiler objawił się jako gracz w pełni uniwersalny, który w razie potrzeby zagra nawet w bramce.

A propos bramkarzy – niezwykle ciekawym transferem może być pozyskanie Artura Uznańskiego, dzięki któremu PTC wygrało m.in. ważny mecz w Konstantynowie Łódzkim. Jego rywalizacja z Danielem Mazurkiem może korzystnie wpłynąć na obu golkiperów, co przełoży się na pewny punkt w bramce.

Poza tym w obronie mniej elektryczny powinien być Bartłomiej Kaczmarek, który znów dołożył do swojej kolekcji kolejne żółte i czerwone kartki. Serca do gry z pewnością nie można mu odmówić. Solidnymi graczami okazali się Dawid Malinowski i Mateusz Okrojek, swoje momenty mieli Kacper Kamiński i Oskar Szumigaj.

Trener Leszczyński ma niezły materiał, by zbudować drużynę, która powalczy o coś więcej niż środek tabeli. Czasem sam wesprze ją na boisku, co stanowi wartość dodaną do zespołu, bo 53-latek sportowo nie odstaje od młodszych kolegów, a imponuje na murawie spokojem, rozwagą i doświadczeniem.

Przed nazwiskiem zawodnika podajemy ilość meczów, liczbę pełnych spotkań oraz liczbę zdobytych bramek. Literka „j” oznacza mecze rozegrane tylko jesienią, literka „w” – mecze tylko wiosną.

PTC Pabianice

6. miejsce w A Klasie, 33 pkt, gole: 47-33, 10 zwycięstw – 3 remisy – 9 porażek.

Grało 29 zawodników.

Bramkarze:

14        13        0          Mazurek
4          3          0          Uznański (w)
2          2          0          Dobrosz

Zawodnicy z pola:

21        15        9          Bieliński
21        11        2          Konieczny
20        18        7          Hiler
19        18        8          M. Bączał
18        4          4          Zieliński
15        14        0          Kaczmarek
15        12        0          Sikorski
14        13        0          Leszczyński
14        2          0          Okrojek
14        0          1          K. Oberle
12        9          0          Kopka
12        8          0          Malinowski
11        1          0          Jankiewicz
11        0          2          Kamiński
9          0          0          Górny (w)
8          6          2          Wojtunik (j)
8          0          2          Szumigaj (w)
7          2          0          Frankowski (j)
6          4          3          Wujak (w)
6          2          0          D. Bączał
6          1          0          Łukomski (j)
5          0          3          Klimek
4          0          1          Gorzela (j)
4          0          0          Grabarczyk (w)
4          0          0          Dylewski (j)
2          0          0          Mazurkiewicz (j)

Trener: Zdzisław Leszczyński.