We wtorek wieczorem doszło do porozumienia pomiędzy prezesami drużyn z Pabianic (Jarosław Kosmala) i Pawlikowic (Mirosław Banaczek). Tym samym rosły napastnik, który w rundzie jesiennej wystąpił w 17 meczach ostatniej drużyny „okręgówki” i zanotował 8 bramek, a także 2 asysty, będzie występował przy ul. Grota –Roweckiego.

Przypomnijmy, iż Antoniak rozpoczął przygotowania wraz z zespołem Włókniarza 12 stycznia br. Wystąpił także w pierwszych pięciu grach kontrolnych „zielonych”, po czym powrócił do Burzy, gdyż władze obu klubów nie potrafiły się dogadać, przez co ominęły go trzy kolejne gry kontrolne (z SMS-em, PTC i Orłem Parzęczew). W tym czasie jednak nie próżnował, zaliczając występ w barwach zespołu z Pawlikowic (z KS Wolą Zaradzyńska) zakończony zdobyciem bramki. Następnie wystąpił w sparingu „zielonych” z LKS-em Kwiatkowice (6 marca), by trzy dni później ponownie zagrać z barwach Burzy przeciwko zespołowi Orła Piątkowisko. To właśnie po tym meczu doszło do porozumienia pomiędzy obiema stronami i we wczorajszym meczu Włókniarza przeciwko MKS-owi Tuszyn „Anton” po raz pierwszy występował jako już pełnoprawny zawodnik pabianickiej drużyny.
Z pewnością jest to duże wzmocnienie siły ofensywnej 4. drużyny „okręgówki”, choć niekoniecznie tylko ofensywnej. W grach kontrolnych trener Leszek Rosiński próbował Antoniaka także na prawej obronie i prawym skrzydle. Trzeba przyznać, że z obu tych ról były już zawodnik Burzy wywiązał się co najmniej dobrze i nie jest powiedziane, iż w pierwszej wiosennej kolejce, kiedy to „zieloni” zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczyca, nie zobaczymy go na boisku na którejś z tych pozycji.
Główne zalety nowego nabytku Włókniarza to uniwersalność, niezła technika użytkowa i szybkość. Antoniak dobrze trzyma się na nogach i przede wszystkim niemal do perfekcji opanował grę głową, przez co sieje popłoch w polu karnym rywala, gdy jego zespół wykonuje rzut rożny. Kolejny atut to wciąż młody wiek – 21 lat, co może sugerować dalszy rozwój tego gracza.
 
 
Sylwetka zawodnika:
 
Imię: Mateusz
Nazwisko: Antoniak
Pseudonim: Anton
Data urodzenia: 20 lipca 1988 r.
Nominalna pozycja: napastnik
 
Statystyki:
 
Burza:
 
runda jesienna:
 
Mecze: 17
Bramki: 8 (w tym po jednej strzelonej Włókniarzowi i PTC)
Asysty: 2
Minuty na boisku: 1.519 (w sumie opuścił tylko 11 minut – dziesięć w meczu ze Startem Brzeziny i jedną w meczu z Sokołem II Aleksandrów)
 
Sparingi zimowe:
 
Mecze: 2
Bramki: 1
 
 
Włókniarz (okres przygotowawczy):
 
Mecze: 8
Bramki: 2 (obie w meczu z Tęczą Brodnia)