Zanim będzie o nich – słów kilka o pozostałych pabianiczanach występujących w wyższych ligach.

W I lidze wychowanek Włókniarza, Maksymilian Rozwandowicz wybiegł w pierwszej jedenastce Zagłębia Sosnowiec na mecz z GKS Tychy. Pabianiczanin przebywał na murawie 53 minuty, a jego klub wygrał 1:0.

W II lidze znów zabrakło miejsca w składzie dla innego wychowanka „zielonych”, Przemysława Kity (Radunia Stężyca). Klub napastnika z Pabianic wygrał 2:1 z Hutnikiem Kraków.

Udane wejście w nowy sezon III ligi zaliczył wychowanek Włókniarza, Adrian Olszewski (Olimpia Grudziądz). Golkiper z Pabianic zachował czyste konto, a jego drużyna wygrała na inaugurację 4:0 ze Stolemem Gniewino.

Oficjalny debiut w trzecioligowej Unii Skierniwiece zaliczył Filip Becht. 20-letni obrońca (wychowanek PTC) zagrał cały mecz w Zambrowie z Olimpią. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Świetne wejście w nowy sezon notuje Patryk Olszewski. 30-latek z Pabianic strzelił już dla LKS Kwiatkowice trzy bramki, a w środę dzięki jego dwóm trafieniom „Kwiatki” pokonały Borutę Zgierz 2:1. W barwach LKS grają także wychowankowie PTC: obrońca Michał Stasiak i pomocnik Michał Bogdan oraz były skrzydłowy Włókniarza, Maciej Kwaśniak.

Bohaterem meczu Omega Kleszczów – GKS Bełchatów (0:4) okazał się były junior Włókniarza, Artur Golański, strzelec dwóch pierwszych goli dla „Brunatnych”.

Piłkarze z pabianicką przeszłością byli bohaterami starcia między RKS Radomsko, a Ceramiką Opoczno. RKS wygrał u siebie aż 4:0, a wygraną radomszczan przypieczętowali wychowanek Włókniarza, Łukasz Bocian oraz były gracz PTC, Krystian Kolasa.

W barwach Sokoła Aleksandrów cały mecz rozegrał Michał Madejski, ale nie wpisał się na listę strzelców i spotkanie z Orkanem Buczek zakończyło się wynikiem 0:0.