Pabianiczanin grający w GKS-ie Bełchatów rozegrał pełne 90 minut w meczu 15. kolejki Ekstraklasy przeciwko Cracovii i zdobył bramkę na 1:0 pokonując Marcina Cabaja w 7. minucie dzisiejszego meczu. Łukasz Bocian zdobył bramkę po wycofaniu piłki przez Mateusza Cetnarskiego przed pole karne i niezwykle precyzyjnym uderzeniu tuż przy słupku.

 
Klub z Bełchatowa ostatecznie przegrał jednak ten mecz, chociaż do 86. minuty prowadził 2:0 (w 50. minucie podwyższył Dawid Nowak). W ostatnich minutach krakowianie trzykrotnie pokonali Łukasza Sapelę i zapewnili sobie drugie zwycięstwo w sezonie. Po tym zwycięstwie Cracovia wciąż zajmuje jednak ostatnie miejsce w tabeli, GKS jest 5., ale zespoły znajdujące się za nim mają do rozegrania jeszcze mecz obecnej kolejki.
 
Był to premierowy gol pabianiczanina w 8 meczu rozegranym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dwa mecze Bocian rozegrał w poprzednim sezonie, w tym, jak do tej pory, na boisku pojawił się sześciokrotnie.
 
Bramkę Bociana można zobaczyć tutaj: http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91668,8726698,15__kolejka__Cracovia___GKS_3_2__Bocian__0_1_.html