Już w 4. minucie „zieloni” mogli prowadzić, lecz Dawid Kosatka jakimś cudem z bliska przestrzelił głową. 120 sekund później już nie było wątpliwości – Szymon Szafoni błyskawicznie wymienił piłkę w polu karnym i sprytnym strzałem uprzedził bramkarza z Aleksandrowa. Było 1:0 dla Włókniarza. Chwilę później akcję Mateusza Żabolickiego z Maksymilianem Kowalskim zamykał Patryk Olszewski i trafił w boczną siatkę.

Gdy wydawało się, że tempo gry spadło, włókniarze uśpili rywala i zadali drugi cios. W 22. minucie Olszewski popisał się podaniem piętą, a Szymon Przyk wymanewrował bramkarza i płaskim strzałem z ostrego kąta zmieścił futbolówkę w bramce. W kolejnej akcji Szafoni nie przeciął piłki lecącej przed pustą bramką. Co się odwlecze, to nie uciecze. Już w 26. Minucie było 3:0. Przyk dostał piłkę czterdzieści metrów od bramki gości, popędził w jej stronę i pewnie strzelił obok wychodzącego golkipera z Aleksandrowa.

Do przerwy Włókniarz mógł podwyższyć efektowne prowadzenie, lecz Szafoni nie wykorzystał sytuacji sam na sam (złapał bramkarz), a po strzale Olszewskiego bezpośrednio z rzutu rożnego, piłka „ostemplowała” poprzeczkę.

Minutę po zmianie stron w doskonałej sytuacji znalazł się Szafoni, lecz z bliska kopnął w okolice drugiego piętra. Pabianiczanie chyba za punkt honoru postawili sobie uczynić bohaterem bramkarza gości – w 57. minucie w sytuacji sam na sam w jego nogę trafił Olszewski. Dziesięć minut później ręka golkipera Sokoła zatrzymała piłkę po sytuacji sam na sam w wykonaniu Kowalskiego. Żeby nie było tak różowo – po drugiej stronie boiska Michał Marciniak też musiał błysnąć refleksem, gdy wygarnął piłkę spod nóg rozpędzonego napastnika gości.

Potem golkiper Sokoła dwukrotnie powstrzymywał Kozaneckiego (74. i 87. minuta). Nie dał rady w 90. minucie, gdy po akcji rezerwowych z Arturem Sobytkowskim, Kozanecki huknął z linii pola karnego. Precyzyjny strzał tuż przy słupku wpadł do bramki gości i skończyło się na 4:0. To szesnasty gol Kozaneckiego w tym sezonie.

Włókniarz: Marciniak – Kosatka (78. Jakub Jachowicz), Mazur, Czerwiński, Piotrowski – Kowalski, Bronka (73. Ronaldo), Żabolicki (68. Kaczorowski), Olszewski – Szafoni (73. Kozanecki), Przyk (76. Sobytkowski).