Optymista będzie widział szklankę do połowy pełną. Zobaczy cztery zwycięstwa (w tym trzy efektowne – 5:0, 7:1, 5:2). Zobaczy, że trzon zespołu tworzą perspektywiczni gracze pokroju Daniela Mazurka, Patryka Koniecznego i Mateusza Bielińskiego. Zobaczy, że strzałem w dziesiątkę było przesunięcie do przodu Marcina Bączała, który strzelił siedem goli. Zobaczy, że świetnym transferem było pozyskanie z Dobronia Karola Wojtunika, który dzielnie radził sobie w roli reżysera (zwłaszcza pokazał klasę w wygranym meczu z Włókniarzem Konstantynów), że udane mecze notowali sprowadzeni w trakcie rozgrywek Marcin Klimek (hat-trick z Pogonią II Zduńska Wola), Mateusz Okrojek i Łukasz Łukomski (przedwcześnie zakończył rundę z powodu urazu).

Pesymista będzie widział szklankę do połowy pustą. Dostrzeże, że w 11 meczach PTC wywalczyło ledwie 15 punktów, co wystarczyło do zajęcia siódmego miejsca. Że w meczu z liderem – Sazanem Pęczniew – „fioletowi” byli gorsi co najmniej o klasę (polegli 0:5). Że na boisko ciągle musi wybiegać trener Leszczyński, któremu do zaliczenia kompletu minut jesienią zabrakło ledwie „setki” (100 minut). Da się zauważyć, że PTC jest nieskuteczne – w czterech meczach nie zdobyło gola, a nawet jak gole strzelało – nie umiało wygrywać (choćby kuriozalne 2:2 w Łasku).

I optymista i pesymista będzie miał rację. PTC było jesienią drużyną popadającą w skrajności. Zimą trener Leszczyński będzie musiał nadać szlifu drużynie, w której z jednej strony występują rutyniarze, z drugiej szeroką ławą wchodzi młodzież. Jak mantrę przy Sempołowskiej powinni powtarzać słowo: „stabilizacja”. Najważniejsza będzie stabilizacja składu. Latem i w trakcie rundy do drużyny dołączyła spora grupka piłkarzy. Niewątpliwie w kadrze „fioletowych” byli zawodnicy, którzy w piłkę grać umieli. Problem w tym, by wszyscy razem byli do dyspozycji trenera…

PTC Pabianice

7. miejsce w A Klasie, 15 pkt, gole: 25-19, 4 zwycięstwa – 3 remisy – 4 porażki

Dom: 10 pkt, gole: 16-12, 3 zwycięstwa – 1 remis – 3 porażki

Wyjazd: 5 pkt, gole: 9-7, 1 zwycięstwo – 2 remisy – 1 porażka

Grało 25 zawodników. Przed nazwiskiem podajemy: liczbę rozegranych spotkań, pełne 90 minut i liczbę goli.