PTC Pabianice – Burza Pawlikowice 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – Jakub Tybura 15. min, 2:0 – Łukasz Pintera 45. min, 3:0 – Piotr Szynka 61. min, 4:0 - Piotr Szynka 63. min

W obu zespołach w sparingu zagrali zawodnicy testowani. W Burzy był to 21-letni bramkarz GLKS-u Dłutów – Tomasz Stolarczyk, który już od pewnego czasu trenuje w zespole z Pawlikowic, a także niespełna 16-letni junior - Adam Pawłowski, który na wiosnę ma być zatwierdzony do gry w seniorach. W PTC natomiast pokazali się: obrońca GKS-u Ksawerów – Kamil Wlazło, pomocnik Pogoni-Łask Kolumna – Marcin Gabrysiak, a także powracający po trzyletniej przerwie w treningach wychowanek PTC – 22-letni Kamil Kwaśniak.

Początek spotkania zdecydowanie należał do zawodników Burzy Pawlikowice, dla których był to już 2 mecz sparingowy w tym roku (2 tygodnie temu zremisowali 3:3 z juniorami PTC). Podopieczni Przemysława Wróbla raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Wojciecha Sucheckiego, ale ich strzały były niecelne. Po około dziesięciu minutach gry inicjatywę przejmować zaczęli „fioletowi”, co zaowocowało bramką na 1:0 zdobytą przez Jakuba Tyburę w 15. minucie meczu. Wtedy to piłkę z lewej strony wprost do Piotra Szynki dośrodkował Rafał Bargiel, strzał tego pierwszego został instynktownie odbity przez bramkarza Burzy, ale wobec dobitki Tybury, który zdecydował się na silne uderzenie po ziemi, był już bezradny i piłka ugrzęzła w siatce bramki zespołu z Pawlikowic. W odpowiedzi cztery minuty później groźnie uderzał Krzysztof Oberle, ale jego strzał był niecelny. Pomiędzy 20., a 40. minutą gra się wyrównała i toczona była głównie w środku boiska. Natomiast w końcówce pierwszej połowy znów było ciekawie. Najpierw w 42. minucie kapitan Burzy – Michał Błoch strzelał minimalnie obok prawego słupka bramki PTC. Trzy minuty później zaś podopieczni Andrzeja Dobroszka podwyższyli prowadzenie po ładnej, zespołowej akcji. Piłkę z prawej strony wrzucał Tybura, tuż przed bramką przyjął ją zupełnie niekryty Łukasz Pintera i bez najmniejszych kłopotów umieścił w siatce tuż przy lewym słupku bramki obok próbującego interweniować Stolarczyka.
Druga połowa zaczęła się od dużych zmian w zespole PTC. W 51. minucie po wrzutce Michała Olejnika z lewej strony piłka trafiła w słupek. Cztery minuty później ładnie z powietrza strzelał Dawid Kubasiewicz, ale jego strzał poszybował tuż nad poprzeczką bramki zespołu z Pawlikowic.
W 60. minucie miała miejsce kopia tej sytuacji, z tym że... po drugiej stronie boiska. Minutę później mieliśmy 3:0. Piotr Szynka otrzymał piłkę na linii „szesnastki”, ładnie wymanewrował dwóch obrońców i z dużym spokojem umieścił piłkę w siatce. W 63. minucie ten sam zawodnik podwyższył na 4:0. Tym razem ładnie piłkę z prawej strony dośrodkował Michał Bogdan, zamykający akcję Dawid Kubasiewicz dograł do znajdującego się na siódmym metrze od bramki Szynki, a młody napastnik „po profesorsku„ ograł bramkarza Burzy i skierował piłkę do pustej bramki.
Na szesnaście minut przed końcem spotkania znakomitej szansy na podwyższenie nie wykorzystał Michał Bogdan. Źle piłkę wybijał Marek Krakowski, ta trafiła do pomocnika PTC, ale ten mając przed sobą w zasadzie pustą bramkę, chybił z około 20 metrów. Chwilę wcześniej na boisku pojawił się najlepszy joker jesieni w drużynie PTC – Jarosław Szmytka i swoim wejściem wniósł sporo świeżości w poczynania swoich kolegów. Jednak pomimo kilku naprawdę dogodnych sytuacji bramkarz Burzy - Marek Krakowski nie dał się już w tym meczu zaskoczyć. W 78. minucie był górą w sytuacji sam na sam ze Szmytką, cztery minuty później piłka po strzale z dystansu Kosmali przeleciała tuż nad poprzeczką jego bramki, a w 84. minucie po rzucie rożnym i strzale głową Szmytki w sukurs przyszedł mu słupek. W międzyczasie, bo w 80. minucie spotkania swoją doskonałą szansę na zdobycie bramki honorowej mieli też goście, ale Tomasz Janica wychodzący sam na sam z Marcinem Kowalskim po prostopadłym podaniu z głębi pola od Michała Błocha trafił w słupek.

Za tydzień kolejne mecze sparingowe obu drużyn. PTC zagra na wyjeździe z IV-ligowym Włókniarzem Konstantynów Łódzki, Burza zaś będzie się mierzyć z 6. zespołem sieradzkiej "okręgówki" - Orkanem Buczek.

Składy:

PTC: (I połowa) Wojciech Suchecki – Kamil Wlazło, Rafał Rażniewski, Sebastian Dolewka – Jakub Tybura, Rafał Bargiel, Rafał Komorowski, Łukasz Dziąg, Łukasz Pintera – Piotr Szynka, Robert Kacprzyk. (II połowa) Marcin Kowalski – Paweł Drewniak, Rafał Rażniewski, Kamil Kwaśniak – Michał Bogdan, Łukasz Dziąg, Kacper Kosmala, Mateusz Gromadzki, Marcin Gabrysiak – Piotr Szynka (69. min, Jarosław Szmytka), Dawid Kubasiewicz.

Burza: Tomasz Stolarczyk (46. min, Marek Krakowski) – Kamil Klewin (55. min, Dawid Kowal), Krzysztof Jurek, Tomasz Matusiak, Szymon Dynaryński (Przemysław Ciekański) – Krzysztof Oberle (55. min, Adam Pawłowski), Michał Błoch, Kazimierz Wiszowaty, Michał Olejnik – Mariusz Peć, Tomasz Janica.