W poprzednim sezonie „zieloni” z godną podziwu regularnością odprawiali rywali w krajowym pucharze: Nowosolną Łódź zlali 6:1, LZS Justynów 5:2, GLKS Sarnów/Dalików 5:3, ulegli dopiero wyżej notowanej Stali Głowno 1:2.

Tym razem pabianiczanie poprzestali na efektownym rozgromieniu PTC 6:0 w pierwszej rundzie. W kolejnej fazie objęli prowadzenie w 24. minucie meczu z a-klasową Witonianką Witonia, po uderzeniu Rafała Kuchciaka. Jednak po przerwie nasz bramkarz Jakub Waszczuk aż trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki – w 49., 66. i 84. minucie. W ostatniej minucie na otarcie łez trafił Kacper Wójcik, lecz z awansu do trzeciej rundy ucieszyli się goście.

Włókniarz II: Waszczuk – Oberle, Czerwiński, Froncala (60. Gorący), Szczepanik (70. Adamiak) – Rokuszewski (85. Kosiada), Kaczorowski, Potrzebowski, Wójcik, Kuchciak – Kozak.