Jak na beniaminka 8. miejsce w tabeli nie jest złe. Iskra dysponowała dość wąską, lecz wystarczająco doświadczoną kadrą, by zdobywać ligowe punkty i straszyć faworytów. Dobronianie odbierali punkty m.in. LKS-owi Różyca, Nerowi Poddębice czy ŁKS III Łódź. Odnieśli też rekordowe zwycięstwo nad GLKS Sarnów/Dalików – aż 17:1. Drużyna bawiła się świetnie, nie tylko na boisku.

W ekipie z Dobronia pierwszoplanową rolę grał Patryk Olszewski. 30-latek to „Pan Piłkarz”, który rozgrywał, asystował, a przede wszystkim strzelał. To gość, który w pojedynkę zdobył ponad 30 procent bramek dla Iskry w minionym sezonie. Bywały mecze, o których losie Olszewski przesądzał w pojedynkę. Z pewnością „Ucho” jest jednym z najlepszych piłkarzy ligi okręgowej.

W ataku sekundował mu Damian Kozłewski, który kolejny sezon zakończył z dwucyfrową ilością goli. Bramek „Koziołka” mogło być więcej, choćby w feralnym meczu przeciwko Zawiszy w Rzgowie, gdy… trzykrotnie trafił w poprzeczkę. W ostatnich dwóch meczach 39-letni napastnik już nie wystąpił, ogłaszając w mediach społecznościowych koniec kariery. Wielu bramkarzy i obrońców odetchnęło z ulgą…

Kto jeszcze błysnął w drużynie Piotra Górnego (jesień) i Michała Adamkiewicza (wiosna)? Niezwykle ważnym ogniwem na bokach defensywy lub drugiej linii okazał się Jakub Pilarz. Zawodnik, który debiutował w „okręgówce” świetnie uzupełniał bardziej doświadczonych kolegów. Zmiana pozycji na defensywnego pomocnika z korzyścią wpłynęła na Mateusza Żabolickiego. Na skrzydłach obrońcami kręcili Łukasz Biskupski i (do kontuzji) Jakub Dobroszek.

Michał Polit imponował skutecznością nie tylko pod własną bramką, ale i pod bramką rywali. Dobre zmiany dawał uniwersalny Kacper Pawlak, zaś swoją cegiełkę do sukcesów Iskry dołożyli też doświadczeni Mateusz Sowiński i Mateusz Klimek. Michał Kacprzyk, gdy tylko skupiał się na futbolu, też pokazywał, że doświadczeniem w tej lidze wiele można zdziałać.

Przed Iskrą drugi – ponoć trudniejszy dla beniaminka – sezon. Nie ulega wątpliwości, że zespół na kilku pozycjach wymaga wzmocnień, by Iskra mogła świecić pełnym blaskiem…

Przed nazwiskiem zawodnika podajemy ilość meczów, liczbę pełnych spotkań oraz liczbę zdobytych bramek. Literka „j” oznacza mecze rozegrane tylko jesienią, literka „w” – mecze tylko wiosną.

Iskra Dobroń

8. miejsce w V lidze, 42 pkt, gole: 88-79, 12 zwycięstw – 6 remisów – 10 porażek.

Grało 22 zawodników.

Bramkarze:

21        19        0          Kmieciak
9          7          0          Wójt

Zawodnicy z pola:

28        24        32        Olszewski
27        26        0          Pilarz
27        20        6          Biskupski
27        23        5          Polit
26        19        2          Klimek
26        11        16        Kozłewski
26        11        1          Pawlak
22        17        1          M. Kacprzyk
22        11        2          Dawid Kacprzyk
20        13        2          Sowiński
19        6          0          Dolewka
18        2          3          Nowakowski
17        2          6          Dobroszek
14        4          3          Żabolicki
12        0          4          Morawski
10        2          2          Dominik Kacprzyk
9          2          1          Krzemiński (w)
7          0          1          Figura (w)
5          0          1          Załoga
1          0          0          Wojtunik (j)

Trenerzy: Piotr Górny (1.-15. kolejka), Michał Adamkiewicz (15.-30. kolejka).