W ekstraklasie mieliśmy jednego przedstawiciela – 25-letni Konrad Poprawa jest wychowankiem GKS Ksawerów, który w barwach Śląska Wrocław rozegrał 29 spotkań, z czego 28 razy wybiegł w podstawowej jedenastce. Środkowy obrońca w całym sezonie obejrzał sześć żółtych kartek i jedną czerwoną. Śląsk rzutem na taśmę uratował ligowy byt, więc Poprawę w najbliższym sezonie możemy nadal oglądać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jak ryba w wodzie w pierwszej lidze czuje się Maskymilian Rozwandowicz. 29-letni wychowanek Włókniarza został kapitanem Zagłębia Sosnowiec, z którym zajął 11. miejsce. Defensywny pomocnik z Pabianic rozegrał w ubiegłym sezonie 32 mecze, w których strzelił dwa gole i obejrzał tyle samo… czerwonych kartek. Mimo letniej przerwy, Rozwandowicz już jest w odpowiedniej formie – w weekend strzelił jednego z goli dla Zagłębia w sparingu z Czuwajem Przemyśl (8:0).

W drugiej lidze cienko prządł Przemysław Kita (Radunia Stężyca). 29-letni wychowanek Włókniarza rozpoczął sezon od gola przeciwko rezerwom Śląska Wrocław, jednak były to miłe złego początki. Napastnik z Pabianic później rozegrał w lidze ledwie 127 minut, nie trafiając ani razu do siatki. Nic dziwnego, że klub ze Stężycy nie przedłużył z nim umowy. W tej chwili Kita szuka klubu.

W trzeciej lidze w barwach Olimpii Grudziądz znakomicie spisywał się Adrian Olszewski. 29-letni wychowanek Włókniarza awansował ze swoim klubem do drugiej ligi. Broniący bramki Olimpii Olszewski rozegrał 32 mecze w lidze, z czego aż w 18 zachował czyste konto. Dość powiedzieć, że sezon rozpoczął od serii 490 minut bez straconego gola. Swoją postawą zapracował na nowy, roczny kontrakt z beniaminkiem II ligi.

Podstawowym obrońcą Unii Skierniewice był 21-letni wychowanek PTC, Filip Becht. Były piłkarz Widzewa w ubiegłym sezonie rozegrał 31 spotkań w III lidze, z czego aż 30 razy wybiegał w podstawowej jedenastce. Nie strzelił gola, obejrzał pięć żółtych kartek.

Zimą do Broni Radom dołączył 19-letni wychowanek Włókniarza, Hubert Jakubiec. Młodzieżowiec przyczynił się do utrzymania Broni w III lidze, rozgrywając osiem spotkań, z czego sześć w podstawowej jedenastce.