Pozyskany zimą z LKS Kwiatkowice środkowy obrońca to prawdziwy talizman w ekipie Michała Adamkiewicza. W rundzie wiosennej strzelił cztery bramki – zapewnił Iskrze remisy w meczach derbowych z Włókniarzem (2:2) oraz GKS Ksawerów (1:1), a także pomógł golami w efektownych zwycięstwach z Amii Nowosolna (6:1) oraz z Termami Uniejów (3:0).

Tym razem gol Cichackiego był trafieniem na wagę trzech punktów. Zdobył go w 89. minucie, po rozegraniu rzutu wolnego Michała Kacprzyka z Łukaszem Biskupskim na prawej stronie boiska. „Biskup” wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę na piąty metr, a stoper Iskry tylko dołożył nogę.

Orzeł już grał w dziesiątkę, bowiem w 75. minucie bramkarz z Parzęczewa wyleciał z boiska za zagranie piłki ręką poza polem karnym. Iskra mogła zdobyć bramkę już w pierwszej połowie, lecz golkiper Orła stanął na wysokości zadania po uderzeniach Kacprzyka i Jakuba Pilarza, zaś pięć minut po przerwie po sytuacyjnym uderzeniu Adriana Łuckiego w sukurs przyszedł mu słupek.

W Iskrze zadebiutował napastnik Marek Dąbrowski (wcześniej m.in. Andrespolia Wiśniowa Góra). Wcześniej informowaliśmy o pozyskaniu Kacpra Kalasa (Zawisza Rzgów) oraz Radosława Jurkowskiego (GKS Ksawerów).

Iskra: Kowalczyk – Dawid Kacprzyk, Cichacki, Klimek, Pawlak – Kalas (Biskupski), M. Kacprzyk, Pilarz, Brandszteter – Jurkowski (Nowakowski), Łucki (Dąbrowski).