- Zaczęliśmy treningi 10 stycznia, później graliśmy turniej halowy o puchar starosty – mówi Michał Prusinowski, kierownik drużyny. – Nikt nie rozdzierał szat z powodu wyniku, bo na co dzień gramy na boiskach, a nie w hali.

Na zajęciach prowadzonych przez Zdzisława Leszczyńskiego regularnie pojawia się czternastu, piętnastu zawodników.

- Jesteśmy drużyną amatorską, więc nieregularnie będą przychodzić zawodnicy pracujący zawodowo. Kilku jest chorych, kilku innych ma kwarantannę. Takie są uroki piłki w lidze okręgowej – dodaje Prusinowski.

Jednym z graczy, którzy błysnęli jesienią (hat-trick z Pogonią II Zduńska Wola) był Marcin Klimek. W PTC grał jednak rzadko.

- To chłopak, który robi różnicę na boisku. Na regularne treningi nie pozwala mu praca i obowiązki rodzinne – przyznaje kierownik.

Co do konkretów, wiadomo tyle, że dopiero w marcu operację będzie miał kontuzjowany jesienią Łukasz Łukomski. Na pół roku z Iskry Dobroń wypożyczony był Karol Wojtunik. Trwają rozmowy, by został przy Sempołowskiej.

W zespole na razie nie ma zmian kadrowych. Nikt nie przyszedł, choć na turnieju bronił nowy golkiper, Dariusz Bucki.

- Z Darkiem i jego klubem z Łasku trwają negocjacje – mówi kierownik. – Nie wykluczamy, że przyjdą do nas inni zawodnicy.

Sparingi:

29 stycznia (w Aleksandrowie) – Victoria Rąbień
5 lutego – Iskra Dobroń
11 lutego (w Łodzi) – LZS Justynów
18 lutego – Włókniarz II Pabianice
26 lutego – Start Łódź
5 marca – GKS II Ksawerów