Tylko jeden punkt wiosną wywalczyły podopieczne Wiesława Siębora, remisując na inaugurację 2:2 z Czarnymi II Sosnowiec. Potem przegrały trzy mecze z rzędu, nie strzelając w nich gola.

W niedzielę poniosły trzecią porażkę z rzędu. Na kwadrans przed końcem straciły pierwszą bramkę, gdy Blanka Ocipinska pokonała Danutę Paturaj. Pabianiczanki poszły do przodu, ale nadziały się na kontrę i w 81. minucie Ocipinska znów wpisała się na listę strzelców. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry dobiła nas kapitan gospodyń, Ilona Kujawska.

Ponieważ swój mecz (aż 9:0!) wygrał ostatni w tabeli Sokół Kolbuszowa Dolna, zepchnął PTC na ostatnie miejsce w tabeli. Do Sokoła mamy punkt straty, do kolejnych miejsc w tabeli – Rolnika Biedrzychowice i Dęba Zabierzów Bocheński tracimy cztery punkty.

Najwyższy czas zacząć powiększać dorobek, inaczej pabianiczanki po dwóch sezonach spędzonych w drugiej lidze będą mogły witać się z trzecią ligą. Pierwsza okazja na zdobycie kompletu punktów już w sobotę o godz. 12.00, gdy na stadion przy Sempołowskiej zawita ekipa MKS Tauron Myszków.

PTC: Paturaj – Kociołek, Lipińska, Sobczak, Walczak  (65. Stempel) – Rosiak, Kowalska, Bąbel (78. Dutkiewicz), Suskiewicz – Pach (65. Brandt), Gała (73. Piekarczyk).